טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

הודעה על ידי כתב סקופ on Thu Mar 12, 2009 2:09 am

קובי אור 06.03.2009 09:37הטרנד החדש, סדנאות הטנטרה הסוחף אחריו אלפי זוגות נשואים וגם שלא, הוליד צונאמי של מנחים מקצועיים מקומיים לצידם של טירוני סדנאות האתמול. ולצידם "מומחים" מיובאים מהודו שהבבא סאלי יכל רק לקנא בכמות הנוהרים המעריצים והסוגדים. אז... האם הטנטרה אכן רוחנית או שהחרמנות מקדשת הכל.

------------------------------------


"להתבונן יותר מאשר להסתכל. להקשיב יותר מאשר לשמוע. לגעת בחוויה האוטנטית דרך טרנספורמציה אנרגטית. ללמוד אהבה עצמית וקבלה עצמית באופן טוטאלי. לראות אחרת את המוכר והידוע" .

טוב, אלו רק פרומו משלל פרומואים באתרי מנחי ומנחות סדנאות רוח וגוף המכונות מפגשי טנטרה ואשר שהפכו לטרנד הסוחף אלפי זוגות ובודדים/ות. המנחים, גברים, נשים ובעיקר המון זוגות "ידעונים". ואתם בודאי שואלים עצמכם... האם כל זה אמת? האומנם חווים את האלוהות ומגלים איך אפשר להתפרק ולהישאר מלא? מה אני אגיד לכם...לו ראיינתי כאן מנחה או מנחים בוודאי הרושם היה שמישהו גילה את סוד האושר הכמוס. האומנם? תקראו ותשפטו, אחר כך המסקנות.

****

אז ככה...

לפני כשנה נערך טקס בנוסח הטקסים היוונים ביער בן שמן. הסיפור הותיר בי תיאבון לדעת עוד על עולם הרוחניות החדש ובחרתי לנבור בבשורת הטנטרה שפרצה לעולם. פרצה לפחות עבורי כי מתברר שניצניה צצו כבר שנה שנתיים קודם.
אז מה עושים... יש אלוהים ושמו "גוגל". רושמים טנטרה ועולם שלם נפרש לעיניך: שאנטי קידמה, חיה כספי, ליאור ואדווה מפלמחים, עירן רוטשילד מראש העין, ורדה לב אש הגלילית ועוד רשימה מכובדת של מנחי טנטרה מצפון, מזרח דרום ובעיקר מהמרכז. לצידם של אלה תמצאו אפילו מומחים מהודו מהודו שאפילו הבבא סאלי יכל לקנא מכמות וגודל ההערצה והסגידה להם. מנחים לגברים, לנשים לזוגות, לקבוצות ולסמינריונים, טנטרה מהולה ביוגה ואחרת בהילינג. ובסוף הקצפת, מנחי הדקיני המומחים המרחיקי לכם כולל העיסוי הטנטרי המופלא. מופלא? לך תדע.. כי אם עיסוי זה דבר כייפי, טנטרי זה צריך להיות סוף הדרך.

טוב, אנחנו אחרי "גוגל". משאירים טלפון לזוגות המשוחחים וההיענות, חבל"ז. בשיחות עצמם הצגתי עצמי כעיתונאי אך הבטחתי לשמור בקנאות על חשאיות. לא שמות ולא מקומות. אז קיימתי.

****

אז הנה סיפורם של שלי ואודי (שמות בדויים כמובן) זוג חמד, נשוי בשנות ה-40 מאזור המושבים ליד רחובות. אודי אומנם הוא המספר הראשי, אבל הרעיה ליד מאשרת כל פסיק ונקודה.

"שכנעתי את יקירתי" פותח אודי, "שאולי יש משהו" בענין הטנטרה, וזאת אחרי כתבה בטלוויזיה, "מה אכפת לך, לא טוב, נצא". היא הסכימה. במשך כמה שבועות ניהלתי "רומני שיחות" עם בכל אופן, בדקתי את השטח... מבוא לטנטרה, סדנאות יחידים, סדנאות של לילה, של 2 לילות ושל חמשוש שלם. סדנאות במרכזי למידה בת"א וכאלה בבתי מלון בסוף העולם צפונה ובים המלח דרומה. סדנאות עם לבוש ללא מגע, עם לבוש וללא מגע וגם כאלה שבכלל ללא.

****

טוב... ממשיך אודי, אנחנו לא מהממהרים וגם לא מהמהמרים אז הלכנו על הסדנא הקטנה הסולידית ממנה אפשר גם להבריז במקרה חרום, 4-5 שעות של ליל שישי קייצי. לא נחשוף היכן ומי המנחים. בשביל מה.

יש להירשם מראש, אומרת לי מצידה השני של האפרכסת יעלת חן. כשניפגש יתברר שהיא עם הרבה חן אבל יעלה לא ממש. נושקת במשהו את גיל ה 50. בשלות צריך,לא? כן, גם בן זוגה צמוד בשנתון, אבל האם זה אומר שהם ותיקים במקצוע? לא ממש. טו, אז נרשמנו. ענין של פרידה מכמה מאות שקלים בודדים. יאללה שיהיה. כן, צריך גם כריות ובגדים נוחים. מה הכוונה נוחים... הכל על פי המולבש.

הגענו בשעה מוקדמת של ליל שבת... אולם גדול מואר בעמימות ארגמנית. כריות מסביב, נרות גם וטייפ ששידר מוסיקה הודית ברקע.

טוב, הגענו ואיתנו עוד כ 8 זוגות. למה? זה המתכון להצלחה, יסבירו לי בהפסקה. אז איך מתחילים... כן, מתיישבים במעגל וכל אחד זורק משהו חכם על עמו, על הציפיות ושאר ירקות. נו... יאללה, מה הפטפטת הזאת, לעניין בבקשה. אז לענין זה 10 דקות הסבר על מהי טנטרה, מהותה ולאן לעזאזל היא מובילה. המנחים חשים את קוצר הרוח, מחשיכים את מה שנותר מתאורת הנרות, המוסיקה הופכת הינדית קלאסית או משהו מהקריביים והמשחק מתחיל.

****

התחלה לא משהו. מסתובבים במעגל עם עינים עצומות, נוגעים זה בפניה של זו בה נתקלים ועוברים הלאה. מצ'עמם...

אבל המנחים לא מניחים להשתעמם וכל החברותא מחולקת לתתי קבוצות, 3 גברים ו 2 נשים ולהיפך. מה עושים... קושרים לתורן המסכן את העינים וכל היתר מסתובבים, נוגעים, מלטפים. יש גבול, מרגיע אותי אודי. כן, יש גבול, אבל בהמשך מתברר, הגבול זז עם מחוגי השעון.

נו, טוב כמה אפשר לגעת, אז עולים מדרגה. הגברים שוכבים על הגב עם עינים קשורות והנשים מאחור. (תשכח מאישתך כי היא כרגע מאחרי ראשו של גברבר אחר שאשתו גם אצל גברבר אחר) מה עושים? אודי רוצה לספר אבל שלי משתיקה... "עזוב עזוב". מה עזוב, עד שמתחיל להיות מעניין...

טוב, הזוג מסכים לספר לא לציטוט כמובן שעד שעה 2-3 לפנות בוקר כל אישה תספיק להכיר לא רע את כל הזכרים ולהיפך. "נשארתם" שאלתי. כן, אבל לא עברנו גבולות. היה נחמד., בלי התפשטות ועם ארוטיקה בקטנה. בתכלס.... חזרנו הביתה מה זה רעבים. בבוקר השכנים התלוננו על ליל שימורים."

****

אז שלי ואודי נהנו, אבל עליתי מדרגה ופניתי לזוג שהיה במבצר שוני ליד פרדס חנה. מבצר רומאי מין הסתם. שם בקיץ אשתקד היה הזוג רונן ואלה בני ה 50 מינוס פלוס. זוג החי באושר את פרק ב', ואחרי התנסות של כמה שנות זוגיות משוחזרת, חיפשו את הדבר הבא. אודי: "הריגוש נעלם וחפשנו אולי הוא נמצא שם". הדבר הבא עבורם מתברר זה לא הטנטרה לייט של הנגיעות ומשחקי עינים עצומות לרווחה . כאן הזוג מספר על מרחב מוגן ענק שם נערך המבוא למפגש... מוסיקה הודית (מן הסתם) משחקי מזרונים המכונים שאנטי, גיטמה ושאר מושגים מעולם הבודהיזם ובשעת חצות ניתן האות. מתברר, כך רונן ואלה מספרים (בחיי שניהם ביחד... מה זה התלהבות) שכל הזוגות התפזרו במעין שוחות/מיני מערות שמסביב. המארגנים הקפדניים דאגו בכל מערונת ל- נר, שמיכה עבה ובעיקר הרבה אווירה, בעיקר כשמסביב כל המערות רוטטות. אווירה אווירה.


****

מה קרה במערות? אלה נשבעת שכל זוג הלך עם עצמו וחלילה אין כאן חילופי תפקידים... לא בטוח שאצל כולם. זה לא מעניין מספיק אז עזבתי אותם והתקשרתי ליואב וחיה, זוג נשוי בגילאי ה 30. אלו עלו מדרגה והצפינו לשלושה ימים בוילה אי שם ביערות ליד ראש פינה. כאן, חבר'ה, אין חוכמות. הכללים ידועים. אומנם הכותרת זו טנטרה, אבל במוצאי השבת מתברר כל אחד מהזוגות העשיר את חיי המין שלו בכמה מאות אחוזים. כאן אין בגדים והמגע עם כל דיכפין. הכל חופשי והכל תחת עיניהם הבוחנות של המנחים. אלה ורונן, לא מתרגשים: "הכל בסבבה. אחלה".

טוב... יש עוד. יש זוגות עימם שוחחתי שהלכו למלון לוט בים המלח, ויש לזריחה בכנרת או למלון שהפך מקום מפגש קבוע לסדנאות הרוח בקיבוץ בכרמל. יש כאלה שהרחיקו עד יוון והיו שהרחיקו עוד יותר ל 7 ימי טנטרה בעמק הטוסקנה באיטליה. כן, יש גם סדנאות לנשים בלבד. תפעילו את הדמיון כי שם על כביסות וילדים לא מדברים. על מה כן? רוחניות ואחוות נשים. כיף.

טוב, לא אלאה אותכם כי לא מדובר כאן בסיפור שאמור לגרות לכם את תאי המוח שאינם במוח, ונעבור לשאלה, מה למדנו באמת מהשיחות עם הזוגות, מהרב שיח בפורומים ומשיחות ארוכות עם מנחים, שיחות שבסופן יצאת עוד יותר מבולבל, כי הם בחיים לא ינקבו בשם המפורש. תמיד יעטפו הכל בעטיפות רוחניות. מעלים לך את עולם השאנטי עד לדרגה של אמנות ממש.

****

אז מה למדנו. אני למדתי שאולי יש משהו המכונה טנטרה טהור ואכן יש מנחים המקיים מפגשים נטולי עירום או מגע משמעותי. אבל הדבר העיקרי המוביל לסדנאות הנ"ל מאות ואלפי זוגות נשואים וגם בודדים/ות, הוא במילה אחת. סקס. ובעצם לא הסקס עצמו אלא מה שמסביב,, את הלפני והריגוש. הרבה זוגות שחוקי שיגרה מוצאים שם את הדלק שיתניע אותם. חווים בחזרה את הארוטיקה האבודה, את תחושת ההתחדשות. הולכים כדי לחוש שוב נחשקים, לחוש את המגע הלא מוכר, הזר, את הדבר שביום יום ייחשב ללא מוסרי וכאן יש לו את הלגיטימציה. יש שפינטזו וכעת גם יוכלו להחליף בן/בת זוג לשעה שעתיים ליד בן הזוג מבלי "לבגוד" ומבלי לעבור את קו הסיום, מה שנקרא חילפים-לייט. כן, גם את זה יש בטנטרה. עולם מופלא שלם.

****

כך או כך, תעשיית הטנטרה מגלגלת מיליונים. המפגשים מאוד יקרים ומגיעים לאלפי שקלים לזוג לסוף שבוע ארוך ולעשרות אלפים בוילות טוסקנה ובארמונות בוקצ'יו. מפגש זוג על זוג ממנחים מקומי בן 3 שעות גם יפריד אותכם מכ 800 שקל, ואם אתה כבודד חש צורך לקבל חוויה רוחנית בעירום ממנחה שלעיתים מתברר, שכחה לעדכן את תמונתה באתר כמה שנים טובות. כן, גם פה זה לא מעט כסף. כאן מתברר לפי סיפורו של גולש מזדמן בפורום ה"מנסטה", תשלם הרבה אבל תשכח מסקס אחי, הכל כאילו. הכל דיבורים והרבה שליטה עצמית לא לעשות שטויות. נו... זה טנטרה לא סקס. בקיצור, יוצא מתוסכל ואין על מי להוציא.

אז מה היה לנו פה... וואלה לא יודע. אחרי כל השיחות ואחרי כל הקליפות, יתכן שהטנטרה בבסיסה אכן נקיה וטהורה בדיוק כפי שהיא כתובה בספרי ההינדים העתיקים. אבל כדי שתתקלו בבסיס הזה... תתארגנו עם הרבה מזל ועוד יותר הרבה כסף.

****

כתב סקופ
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty דברים כדורבנות

הודעה על ידי שנטידווה on Thu Jul 09, 2009 12:07 am

לדעתי הצדק עמך לחלוטין: זהו סקס במסווה של רוחניות. יחד עם זאת, אני תוהה: מדוע הודעתך לא נענתה?

שנטידווה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty Re: טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

הודעה על ידי sujay on Sun Aug 16, 2009 3:42 am

שנטידווה יקרה.

כיצד עונים על מילים שאינם באות ממקור ראשון?

על פי הכתוב, המחבר מעולם לא חווה חוויה טנטרית בעצמו.
הסיפורים של אחרים, אולי מדליקים אותו, דוחים אותו- ובכל מקרה גורמים לשיפוטיות.

אבל זה לא הסיפור שלו.

אשמח לענות לשאלות ספציפיות, של מתעניינים וסקרנים, גם של כאלו שלא חוו.
ויותר אשמח לשמוע את דעתם של אילו שהעיזו לחדור אל החיים עצמם.

ולאילו שמסתפקים בלהסתכל על סרטים של אחרים-
ולראות את החיים דרך "גוגל",
יש לי תשובה מוקלטת איפשהו...

בברכה
סוג'יי
sujay
sujay
Admin

מספר הודעות : 50
Join date : 25.01.08

צפה בפרופיל המשתמש http://www.tantralev.co.il

חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty שלום לך,

הודעה על ידי שנטידווה on Tue Aug 25, 2009 4:07 pm

ראשית, אני אדון ולא גברת... :-)

שנית, אני תלמיד של טנטרה בעצמי. טנטרה בודהיסטית ליתר דיוק. אמנם אני לומד טנטרה בודהיסטית, אך אני מכיר גם את הטנטרה של שיווה-שקטי בצורה לא רעה כלל, ובהתאם ללימודיי, התנסויותיי והבנותיי מה שאתה וחבריך מלמדים אינו טנטרה כלל. מקסימום אפשר לקרוא למה שאתם מלמדים "ניאו-טנטרה" (טנטרה חדשה), שהקשר שלה לטנטרות המקוריות, הן ההודיות והן הבודהיסטיות הוא קשר שמקצתו מטפורי בלבד ורובו הינו כל דבר מלבד טנטרה אותנטית.

החוויה, או החוויות ה"טנטריות" אותן אתם מציעים אינן אלא סוגים שונים של תרפיות מיניות, זוגיות, פסיכולוגיות וכד' שפשוט הצמדתם להן את המילה "טנטרה" בהטיות שונות ובאמת אינן טנטרה כלל. בקיצור ובפשטות: ה"טנטרה" שלכם אינה אלא טעות במקרה הטוב ואחיזת-עיניים במקרה הרע.


בברכה, שנטידווה

שנטידווה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty טרנד הטנטרה

הודעה על ידי אורח on Tue Sep 01, 2009 12:09 pm

שלום שנטידיוה
טענתך היא שהטנטרה שמלמדים בארץ היא לא הטנטרה האמיתית ובסב טקסט שלך אתה טוען שמדובר בשרלטנות.
כאחד שהתנסה בסדנת טנטרה וגם קרא לא מעט בנושא זווית הראיה שלי היא:

לגבי זה שלא מדובר בטנטרה האמיתית. בנקודה זו אתה צודק לחלוטין. ויותר מזה במסגרת התרבות המערבית לא ניתן ללמוד טנטרה אמיתית מהסיבות הבאות .
1- המטרה של הטנטרה האמיתית היא להגיע להארה (הטנטרה היא רק הדרך), ולא נראה לי שאדם שמגיע לסדנת סוף שבוע זו מטרתו.
2- לימוד "טנטרה אמיתית" דורש עזיבה של החיים הרגילים ולימוד אינטנסיבי עם גורו במשך עשרות שנים. ברור שבמסגרת התרבות המערבית זה בלתי אפשרי.
3-לאדם שחי בתרבות המערבית על כל הדרישות שלה בלתי אפשרי ללמוד או לחיות "טנטרה אמיתית”


לגבי טענתך שהטנטרה שמלמדים בארץ או הנאוטנטרה היא שרלטנות. בנקודה זו אני לא מסכים אתך לחלוטין
1- כדי לקרוא למשהו שרלטנות צריך שיהיה אלמנט של רמייה ומהסעיף הקודם ברור שאין כאן אלמנט כזה.
2- מתוך החוויה שלי מקורס שעברתי. מה שהנאוטנטרה עושה זה לקחת אלמנטים מעולם "הטנטרה האמיתית" והעברתם למשתתפים וזאת כדי לשנות את נקודת המבט או את זוית ההסתכלות על העולם. אם אתה רוצה תקרא לזה תהליך תרפואיתי בעזרת אלמנטים טנטריים

לסיכום למרות ש "טנטרה אמיתית” היא בעצם בלתי אפשרית בתרבות המערבית , התופעה של הנאוטנטרה או הטנטרה שמלמדים בארץ (לפחות הסדנה שאני עשיתי) היא בהחלט מבורכת ועדיפה על הגישה של הכל או כלום שנובעת מהגישה שלך

אורח

אורח
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty ובכן,

הודעה על ידי שנטידווה on Fri Sep 11, 2009 12:21 pm

נקודה ראשונה: ניתן ואף אפשרי הדבר ללמוד טנטרה אותנטית במערב. הכל תלוי במידת המחויבות, המאמץ והזמן שאדם ירצה להשקיע בכך. כמובן שמי שיתמסר לתרגול בכל-כולו ויחיה ליד הגורו שלו סיכוייו טובים יותר להתעוררות (הארה), אולם אין הדרך סגורה בפני מי שלא מסוגל בהווה זה של חייב להתמסרות מלאה.

נקודה שניה: שרלטנות אינה חייבת להיות תוצאתה של רמייה מודעת ומכוונת במלואה, אלא מספיק שאדם ישקר וירמה את עצמו באשר לתחום עיסוקו וכך הלומדים ממנו לא יזכו לדבר האמיתי. באשר לניאו-טנטרה, רוב האלמנטים הטנטריים האותנטיים שבה הינם דימויים ומטפורות ומיעוטם הזעום תרגולים מעוותים של התרגולים המקוריים. שום דבר שאפשר להתייחס אליו ברצינות יתירה.

נקודה שלישית: גישתי אינה גישת 'הכל או כלום'. כמו שאפשר ללמוד אומנויות-לחימה, האתה-יוגה או כל דבר אחר, כך גם ניתן ללמוד ולתרגל טנטרה, או מוטב לומר טנטרות שכן אין טנטרה אחת ויחידה כגוף ידע הומוגני ומונוליטי. אני במקרה תלמיד של הוג'רהיאנה, הטנטרה הבודהיסטית, והיא אותנטית לחלוטין. הגישה שלי היא שאל לאדם לתרגל את הדבר הלא נכון, ושינסה למצוא את הנכון.

בברכת סופ''ש נהדר לכולנו, שנטידווה

שנטידווה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty על טנטרה אמיתית ואחרת

הודעה על ידי אורחת on Sat Oct 10, 2009 6:48 pm

מכל הדיון הזה, אני בעיקר למד שאתה (שנטידווה), עסוק יותר בלשאול מי צודק..
מי אמיתי ומי מזוייף, או מי היה קודם.

למי זה איכפת? אתה מנכס את המושג 'טנטרה' לזרם בו שהית תקופה מסויימת מחייך, והגדרתו של הגורו שלך..

גורו אחר יגיד דברים אחרים, והתלמיד שלו יגיד שאתה שתרלטן... מה לכל הוויכוח הזה ולטנטרה?

בתור אחד שחוותה מעט רוחניות, וגם טנטרה, אני שואלת את עצמי למה זה כל כך חשוב לך..

אורחת
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty לאורחת..

הודעה על ידי שנטידווה on Thu Oct 22, 2009 1:33 am

ענייני האישיים אינם עניינו של אף אחד. רק ההתייחסות לדבריי גופם רלוונטית. אם מה שכתבת הוא סיכום הבנותייך של דבריי - רק אוכל להצטער על כך.

בברכה, שנטידווה

שנטידווה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty Re: טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

הודעה על ידי sujay on Mon Nov 02, 2009 8:34 pm

שנטידווה היקר.

קראתי בעיון את השאלות שהעלת,
ואני מקבל את נקודת השקפתך,
לא כי אני מסכים איתה בהכרח
אלה פשוט.. כך אתה חושב, וזו זכותך.

הטנטרה שאני מעביר, היא טנטרה בכל המובן של המילה.
והיא באה מחוויה ממקור ראשון- התנסותי.

"טנטרה" אינה רק מה שהקדמונים בהרי טיבט או בעמק הגנגס הגו בו-
אמירה שכזו חוטאת לתובנה העמוקה ביותר על מהות הטנטרה-
אנרגית החיים הינה האינסופית ומשתנה בכל רגע ורגע...

כך גם תפיסת עולמו של העוסק בטנטרה-
החוקיות היחידה הקיימת- היא שאין חוקים קבועים.

הכל משתנה. ו"הטנטרה האוטנטית" הקבועה והנוקשה
הופכת למיכשול בפני המחפש אחר האמת-
ברגע שהיא הופכת לעוד 'דוגמה'

ממש כשם שהדתות הפכו את ההתגלות הרוחנית הראשונית,
לרשימה של חוקים- טוב ורע, עשה ואל תעשה.

בהמשך הפכה האמת לממסד, לכמורה, למטיפים ולרבנים,
אשר הכריזו על עצמם כשליחיו הבילעדיים של האלוהים.
ובכך ניכסו לעצמם את ידיעת האלוהות.
ובד בבד מנעו מהפרט להיפגש עם האמת- פנים מול פנים.

בהמשך- החלו להתוכח ביניהם- מי יותר קרוב לאלוהים-
חילוקי דעות שעד היום גובים אלפי קורבנות וכאב.

כך החלו אנשי "הטנטרה האוטנטית", מנכסים את ההתגלות והידיעה לעצמם.
ופוסלים בהינף יד את כל מה ומי שלא חושב כמוהם.

הטנטרה אינה אומרת "לא" לחיים
היא מקבלת אותם כפי שהם,
מתוך הבנה שעם מות הישן, נולד חדש
ושני התופעות- החיים והמוות
הינם חלקים בילתי נפרדים ממהות הקיום.

ביקום הטנטרי שבו אני חי
יש מקום לדעות שונות ואפילו הפוכות
זה לצד זה.

מכיוון שאת תלמידו של הוג'רהיאנה.
במידה ותחוש ראוי.
צא עם ידיעותך ולמד!

פזר את האור שלך, מתוך אהבה וקבלה-
והמנע מניסיון להקטין את מה ומי שאינו הולך בדרך שבחרת.

במהרה תגלה, שלאלו שלוחצים לך על "כפתורים"
ומעוררים אותך לתגובה.
יש חשיבות מיוחדת בעולמך הפנימי.

יתכן שיש להם משהו שאתה יכול ללמוד מהם- על עצמך.
ולאו דווקא בידיעתם Smile

מכיוון שהתנסות אישית היא הדרך של האמת
אני מזמין אותך לבוא ולחוות- ממקור ראשון
את דרך הטנטרה כפי שאני חווה אותה.

ועד אז- איש באמונתו יחיה.

באהבה גדולה

סוג'יי
sujay
sujay
Admin

מספר הודעות : 50
Join date : 25.01.08

צפה בפרופיל המשתמש http://www.tantralev.co.il

חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty תתיחס למכונהת הכסף

הודעה על ידי ההתחלה on Mon Dec 14, 2009 5:35 pm

סוגי היקר

קראתי את תגובתך לכתיבת הבחור שבדק את נושא הטנטרה

טנטרה היא כל מה שאתה מציין וכל מה שמצטטים מספרים ואכן לחוות אותה זה אחד הדברים המדהימים

אבל תסביר לי מדוע אנשים שמלמדים אהבה , כי ביסודה הטנטרה היא אהבה, מעבירים את הסדנאות בדרכים שגובות כספים רבים מהמשתתפים, ממלאים את התוכן של הסדנא ברבה רייק כדי להגיד את דברם ומורחים רעיון מקסים עם כל כך הרבה תרגילים משעממים שהומצאו במטרה לגבות עוד ועוד כספים ואחר כך אנו אמורים להאמין שאתם מעבירים אהבה או איך לאהוב

יש כאן מכונה שמגלגלת כספים בעוד שהטנטרה היא הדבר הכי לא חומרי שקיים, כיצד אאמין לאדם שהוא מלמד אהבה כאשר החומר הוא המניע אותו, כאשר הדרך שלו ללמד אהבה דורשת ממני להיות עשירה, האם אין טנטרה לעני, הרי אתם לא מלמדים ממקום של רצון להפיץ אהבה לעולם אלה ממקום שאומר אני הולך לעשות בוחטה

כן, טנטרה היא האהבה , היא הדבר הכי יפה שנפגשתי בו בחיי, אבל ברגע שנפגשתי עם המדריכים של הטנטרה נשאר לי טעם רע בפה, איך יכול להיות?

האמת שאותך ואת מורן אני לא מכירה ולא פגשתי וכמובן שלא את כל המורים של הטנטרה בארץ ולא ניתן להכליל אבל בעשיריה שכן פגשתי וכל פעם בהזדמנות אחרת , בתגובות של המנחים בפורם הטנטרה תגלה שכל מה שכתבתי כאן נכון

כסף , כסף וכסף

תתיחס לנקודה הזאת בבקשה

ההתחלה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty Re: טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

הודעה על ידי sujay on Mon Dec 14, 2009 8:13 pm

אורחת יקרה

דווקא הטנטרה, מכל התורות הרוחניות
מקבלת את מימד החומר באהבה וברצון.

כשם שהמתרגל הטנטרי שואף לאהבה, רוחנית והארה.
כך הוא משריש מטה- אל המיניות, השפע והחומר.

כיצד יוכל העץ לשאוף לשמיים-
אם שורשיו לא העמיקו את אפלת האדמה?

עבור הטנטרה, חומר ורוח הינם תופעה אחת,
לא תיתכן רוחניות שצומחת בחופשיות
ללא אחיזה איתנה בחומר.

מהבחינה הזו, הטנטרה שונה מאוד מתורות רוחניות אחרות.
שדרשו מהמאמינים להפרד מהעולם החומרי לצורך "התעלות"

תורות רוחניות אילו, הטיפו לפשטות,
בעוד כוהני הדת שלהם צוברים ממון וכוח...

להיות טנטרי, משמעו להגיד "כן" לחיים.
וכשם שהטנטרה מקדשת את המיניות,
ורואה בה מפתח עוצמתי להתפתחות.
כך גם החומר, הכסף והשפע-
הינם מרכיבים חיוביים ורצויים...

אני מודע לכך שלאנשים רבים, העיניין "צורם"
והם רואים בכך "טעם נפגם"

עבורם, אדם רוחני אמיתי, אינו מתעניין בכסף וחומר,
כשם שהוא אינו מתעניין במין, או בתענוגות הבשרים.

תמונת העולם שלהם תהיה מושלמת,
כאשר העוסק ברוחניות, יסגף את עצמו בתעניות,
ויישן בלילה על מיטה ממוסמרת..

לעיקרו של עיניין-

הפעיליות של 'לגעת בטנטרה'
עוסקות בריפוי, אהבה מיניות ומדיטציה.

אנו משקיעים אנרגיה רבה, מאמצים ואהבה אמיתית
בכל אחד מתחומי העשיה שלנו.

כמו בכל עיסוק, אנו מקבלים תמורה על מאמץ זה.
הכסף שאנו גובים, מתקבל על ידינו באהבה רבה
כאות הערכה על העשיה שלנו.

מבחינתי, כסף הוא מטבע אנרגטי טהור, ממש כמו אהבה.
והוא מסמל נכונות של האדם הנותן אותו, להשקיע אנרגיה.

מלבד הצורך הבסיסי ליצור מערכת שמקיימת את עצמה
על מנת שתוכל להמשיך ולהתקיים, ללמד ולטפח.
החילופין האנרגטיים הללו, מאפשרים לצד המקבל,
להרגיש שהוא ראוי לתהליך.

זהו עיקרון עתיק- שהטנטרה רואה בו אבן יסוד-
לא תיתכן קבלה שלמה ואמיתית ללא נתינה.

כמובן, שאם העבודה הרוחנית הופכת להיות מכשיר ליצירת כסף בלבד-
קיים טעם נפגם, והתוצאה עלולה להיות שלילית.

הטנטרה אינה מלמדת רק איך לאהוב-
היא מלמדת על החיים עצמם.
הניסיון לצבוע את הטנטרה בצבעים "וורודים"
עושה עוול עם תורה עמוקה בהרבה.
התייחסות רק אל האהבה שהטנטרה מעוררת,
הינה פנטזיה לא מציאותית, שבסופה להתנפץ אל סלע המציאות הימיומית..

בסדנאות שאני מעביר, עולים פעמים רבות כאבים, כעסים ורגשות שליליים.
אני מעודד את התחושות הללו, מסיבות רבות-
כשם שאני מעודד את גילויי האהבה על ביטויה הרבים.

לסיום, גם אנשים שאינם "עשירים", יכולים להינות מפעיליות שאנו מעבירים.
הן בפסטיבלים, או בכנסים ללא תשלום. או לעיתים במפגשים מיוחדים.

אנו מקדישים זמן ניכר בפעולות מעין אילו.

פעיליות אחרות, שדורשות לינה, אוכל והוצאות אחרות-
עולות כסף.
מבחינתי זהו אלמנט לגיטימי לחלוטין,
ואין לי קושי לומר זאת בפה מלא.

אני מקווה שתגיעי לסדנא שלנו-
תשלמי בשמחה ובאהבה
ולבסוף תצאי מרוצה
"ועם טעם טוב בפה"

באהבה.
sujay
sujay
Admin

מספר הודעות : 50
Join date : 25.01.08

צפה בפרופיל המשתמש http://www.tantralev.co.il

חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty רוח וחומר

הודעה על ידי התחלה on Tue Dec 15, 2009 6:19 pm

ובכן , קראתי בעיון ואכן אין משפט חשוב יותר מהמשפט שאומר כי לכל נתינה צריכה להיות תמורה


ובכל זאת, החומר, התשוקה, הם הצאקרות התחתונות ושם עליהן להשאר
הרוח , ההתעלות , שייכים לצאקרות העליונות ושם מקומן

ברגע שהרוח והחומר מחליפים מקומות יש פיספוס אדיר


לעולם לא אסכים לקבל דבר מה מאדם ללא תמורה, דרך אגב יש אין ספור דרכים לתת תמורה
לעומת זאת אם האדם שנותן לי דבר מה עושה זאת על מנת לקבל שכר, הרוח והחומר אצלו הלכו לאיבוד


לגבי השתתפות בסדנא שלך, אם אבוא, מבטיחה לשלם תמורה להשקעה

השיחה לא היתה על מדוע עלינו לשלם, אלה מדוע הסדנא נמרחת והתשלום לא ראלי, מדוע כל אחד מוסיף עוד ועוד סדנאות ומורח חומר שניתן לומר בצורה הרבה יותר ממוקדת

התחלה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty Re: טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

הודעה על ידי sujay on Wed Dec 16, 2009 2:48 am

יקירה.

השאלות שאת מציגה מובנות בהחלט.
ואך"הגיוני" טיבעי שיעלו.

אולם הטנטרה חורגת הרבה מגבולות השכל וההגיון,
ולכן זכתה במשך שנים לגינוי חריף, לצד מיסתורין וחסידים רבים.

האמירה שהצ'אקרות התחתונות פחות "נחשבות" מהעליונות,
אינה מתקבלת בהלך החשיבה הטנטרי.

לאילו וגם לאילו יש מקום שווה בהתפתחות הרוחנית.

יתרה מזאת- הצ'קרות העליונות תלויות באנרגית החיים הזורמת מהצ'אקרות התחתונות.
זו אחת הסיבות שהטנטרה עוסקת בין השאר במיניות כדרך להתפתחות רוחנית.

הרוח והחומר לא יכולים להחליף מקומות-
הם קיימים באותו מקום עצמו.

על פי הטנטרה- הרוח היא החומר והחומר הוא הרוח.
למעשה זוהי אותה התופעה בתדר משתנה.

זוהי גישה מהפכנית, ששוללת הפרדה ודואליות,
כפי שמוצגת בבסיס לתורות רוחניות אחרות.

כשם שאין טוב ורע אבסולוטי, שחור ולבן, שמימי וארצי.
הטנטרה רואה בכל הניגודים מכלול של תופעה אחת-

זוהי משמעות המילה "טנטרה"-
"מארג" או "התרחבות"

כל התופעות ביקום, "ארוגות" זו בזו.
משפיעות ומושפעות ברבבות קשרי גומלין.

ניגודים והפכים, חיים בכפיפה אחת,
מגדירים ומשלימים זה את זה.

ה"התרחבות" של התודעה,
מאפשרת לקבל את התובנה הזו.
אולם המיינד שלנו, אינו מסוגל לתפוס זאת.
מכיוון שעצם פעולתו, עוסקת בשיפוט והפרדה.

למרות שהסדנאות שאני מעביר
נחשבות לאינטנסיביות במיוחד.
קיים גם יתרון לסדנאות "מרווחות" יותר.

הסיבה נעוצה בעובדה הפשוטה,
שטנטרה, אינה מכלול של ידיעות וטכניקות,
אשר אותן ניתן להעביר בסדרת הרצאות ממוקדות.

הטנטרה במהותה, הינו תהליך רוחני-מדיטטיבי,
העושה שימוש במכלול התובנות שלנו-
שכל-רגש-גוף

בעוד השכל הינו כלי ממוקד ומהיר יחסית,
האינטלגנציה הריגשית, כמו הגופנית,
דורשים זמן ניכר על מנת להסתגל לשינויים ולתובנות החדשות.

זו הסיבה, שלעיתים תובנות רבות-
מחלחלות אל התודעה רק זמן ניכר לאחר שהתהליך הסתיים.

כשם שהעוסק בתירגול יוגה,
מכיר בחשיבות ההרפיה וה"שקט"-
שבין האסנה להאסנה.
כך גם המתרגל הטנטרי,
מכיר בחשיבות הזמן ה"מבוזבז" לכאורה.

עבורי, זמן זה מהווה את "המרווחים בין הצלילים"
אשר בלעדיהם לא תתכן מוזיקה...

למי שלא חווה את קסם הטנטרה,
הרעיונות הללו מהווים מקור לתיסכול לא מועט..
הרי כל חיינו חונכנו להיות ממוקדים ויעילים-
חדורי מטרות ובעלי יכולת להפריד בין עיקר לטפל, בין טוב לרע...

ובכל זאת, מי שמעז לקרוא תיגר על אמונות אילו.
מגלה עולם חדש ומופלא-
שבו הגבולות של "השכל" מתפוגגים,
ואנו זוכים להציץ אל תוך האין. אל תוך המקור.

כל מי שחווה את פעימת האינסוף,
יבחר לוותר על האמונות המושרשות, המגבילות.

לגביו, לחזור אל גבולות ה"שכל", תהיה צעידה לאחור.

אם את מתכוונת לצעוד אל תוך עולם הטנטרה.
תמצאי את עצמך, כמו רבים וטובים בדרך,
מתמודדת אם הצורך, להשליך את "הידיעות" שצברת עד כה.

כשם שהכוס המלאה,
לא תכיל טיפה נוספת עד שתתרוקן.
כך מיינד מלא רעיונות ודעות
יתקשה לקבל תובנות חדשות.

אני מאחל לך מסע מרתק...

סוג'יי
sujay
sujay
Admin

מספר הודעות : 50
Join date : 25.01.08

צפה בפרופיל המשתמש http://www.tantralev.co.il

חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty תודה

הודעה על ידי התחלה on Wed Dec 16, 2009 8:54 am

אתה איש מיוחד

יש בך את רוח ואת החומר והם אכן חיים בשילוב שבו אתה מוצא איזון
התשובות שלך תמיד מכבדות גם אם אתה לא מסכים עם הכותב
ואף שיש ביכולתך לפסול כל תגובה אתה משאיר גם את אילו שאחרים היו בוחרים לפסול


אני צועדת בדרך הטנטרה ומוקסמת ממנה

תודה לך

ענית לי על השאלות


ודרך אגב לא אמרתי שהתחתונות חשובות פחות או יותר וגם לא ציינתי זאת על העליונות
רק אמרתי שכל אחת ממוקמת במקומה וברגע שהן מתחלפות מתחילה בעיה


מדהים איך חיבור בין הצאקרות העליונות לתחתונות מוביל אותן למקומות מדהימים

אבל חיבור ואיזון שונים לגמרי מהחלפת מקומות

בכל מקרה תודה

התחלה
אורח


חזרה למעלה Go down

טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת Empty Re: טרנד הטנטרה – רוחניות או סקס בתחפושת

הודעה על ידי tomer on Tue Mar 02, 2010 1:15 am

כמה אנשים אתם מכירים שהיו מפרסמים באתר שלהם ,שהוא גם קניינם הרוחני וגם קניינם החומרי
הרבה מאוד השמצות כביכול נגד התעשייה ,הכסף ,הטנטרה ,ומה לא .
צריך להיות בנאדם מאוד מיוחד כדי לפתוח דיון על כך בפורום שלך ,לפעול בשקיפות מלאה ,לא לטטא
את הנושאים הכואבים או הבעייתים לחלק מהמשתתפים ולהתמודד עם השאלות הפחות נעימות פנים אל פנים ובצורה כנה ופתוחה.
די לקרוא את הפוסט הזה כדי להבין שלא מדובר בעוד אחד מאותם שרלטנים שהזכרתם.
לגבי התואנות לגבי תשלומים מופרזים כביכול או מסחטת כסף = כמשתתף בסדנא האחרונה אני יכול להעיד שאני יודע שהעלות מכסה את ההוצאות עם רווח שולי קטן , הסדנא היא בפירוש
לא מסחרית ובהחלט מצדיקה כל אגורה שהיא שווה.

תומר

tomer

מספר הודעות : 4
Join date : 16.02.10

צפה בפרופיל המשתמש

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה